• روستاهای هدف

  روستای بزنگان (روستای نمونه گردشگری):

       روستای ییلاقی بزنگان یکی از مهم‌ترین و زیباترین مناطق گردشگری شهرستان سرخس است که در فاصله 80کیلومتری جنوب غربی شهر سرخس واقع شده است. این روستای کوهستانی دارای باغ‌های میوه بخصوص هلو و آلو بوده و وجود کوه‌های متصل به هم، چشمه‌های جوشان، دشت‌های سرسبز و دریاچه زیبای آن سبب شده تا خیل کثیری از گردشگران در فصول مختلف سال به این روستا سفر نمایند و از جاذبه‌های طبیعی و مناظر زیبای آن لذت ببرند. از دیگر جاذبه‌های طبیعی این روستا می توان به دو غار بزنگان و کرکس اشاره کرد که اولی دارای قدمت تاریخی نیز می باشد. این دو غار هر ساله مورد بازدید تعداد زیادی از کوهنوردان قرار می گیرد. علاوه بر جنبه طبیعی روستا وجود تعدادی آثار و محوطه تاریخی بر اهمیت این روستا افزوده است. قلعه کهنه بزنگان یکی از این آثار است که نشان گر قدمت دیرینه این روستا می باشد.
   
          


  روستای گردشگری شورلق:

       روستای شورلق در فاصله ۵۴کیلومتری جنوب غربی شهر سرخس، در حاشیه جاده سرخس-مشهد و رودخانه کشف‌رود قرار دارد. ارتفاع آن از سطح دریا ۶۰۰متر و آب و هوای آن معتدل و خشک کوهستانی است. این منطقه دارای یک رودخانه فصلی به نام رودخانه شورلق است که در ادامه مسیری کوتاه به کشف رود متصل می‌شود. شغل مردم این روستا کشاورزی و دامداری است. محصولات عمده این روستا گندم و جو و کشاورزی به صورت دیم می‌باشد. وجود آثار و بقایای معماری جنگ جهانی دوم شامل بناهایی مانند اصطبل- مقر فرماندهی-سربازخانه به اهمیت تاریخی شورلق افزوده است.


   

   

سایر شهرستان ها
ورود به پنل
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق